ЗАРОБІТОК НА ФОТОГРАФІЯХ

    Якщо ви любите фотографувати, або ж непогано малюєте ілюстрації чи 3d моделі за допомогою різноманітних програм то ви можете завдяки вашому хобі  заробляти гроші на продажі фотографій або ілюстрацій. Вигідно продати можна за допомогою різних фотобанків. Картинки чи фотографії в фотобанку продаються за різними цінами і вони коливаються в межах 1-9 доларів, але великий дохід досягається завдяки чисельного продажу однієї і тієї ж фотографії. Наприклад одне фото ви виставили в фото банк і у вас купили це фото 20 разів по 2$, отже ви заробили 20х2=40$,а якщо ви виклали 100 чи 500 фото на продаж, то ви можете заробити на них і кілька тисяч доларів!!! Багато фотографів у всьому світі використовують цю можливість заробити на фото.

    Для високого заробітку бажано викласти близько тисячі, або хоча б кілька сотень фотографій чи ілюстрацій на фотобанк з високим рівнем продажів, такий як Shutterstock.  Кожна фотографія викладена в фотосток на продаж починає заробляти для вас гроші, багаторазово продаючись протягом необмеженого часу. Чим більша кількість викладених на продаж фотографій, тим більше ви зможете заробити на них. Все що потрібно - цифровий фотоапарат від 4-х мегапіселей, комп'ютер або ноутбук з доступом в Інтернет.
   У  найбільш популярних фотобанках є вступний іспит: потрібно подати свої самі кращі фотографії, різноманітні за тематикою, для оцінки рівня фото. На кількість спроб проходження іспиту обмежень немає. Якщо Ви розраховуєте на високий рівень доходу, обов'язково здайте вступний іспит хоча б в один з фотобанків.
    Оскільки перевірка якості фотографій відбувається при 100% -вому масштабі, є сенс стиснути фотографії до мінімально допустимого розміру для Shutterstock - 4 мегапікселя. І лише коли ви успішно здасте іспит,то  можна приступити до продажу фотографій. Фотографії, які були надані на іспит можна завантажити  знову,і почати заробляти на них, тому що екзаменаційні фото на продаж автоматично не встануть.
   Найбільш популярними для продажі фото серед фотографів є Shutterstock.com, Istockphoto.com, Fotolia.com, Dreamstime.com і ін.
Давайте розглянемо деякі фотостоки  детальніше ...

 
   Sutterstock.com - лідер по  прибутковості продажів фото. Щоб потрапити в цей фотостік, необхідно здати "вступний іспит". Потрібно додати 10 фотографій, 7 з яких повинні пройти перевірку і повинні бути схвалені. Похожа провірка присутня у всіх великих фотобанках, тому візьміть 10 кращих знімків і додайте їх для проходження іспиту. Перездати іспит можна не раніше, ніж через місяць, необмежену кількість разів.

У цьому фото банку можна також продавати і відеокліпи. У зв'язку з великим попитом на відеокліпи, продавати свої відеоролики у  Sutterstock  можна без здачі вступних іспитів. Ціни на кліпи набагато вище, ніж на фотографії - до 199 $ за відеокліп

 
   Istockphoto.com -досить популярний фотобанк. Вступний іспит - 3 фотографії і високі вимоги до якості і тематиці. Розгляд фото з вступного іспиту може займати і кілька днів, а при перездачі, якщо ви не склали з першого разу, то розгляд зазвичай триває протягом одного дня. Найбільш продаючі теми: бізнес, люди, спорт та ін. До речі, якщо ваші фотографії не пройшли перевірку, то перездавати екзамен можна хоч відразу і скільки завгодно разів, поки не пройдете іспит!


fotolia.com – мабуть кращий фотобанк для початківців, аби почати роботу достатньо зареєструватися. Вступних іспитів немає, але кожну роботу переглядає модератор. Кожна робота повинна відповідати  вимогам. Після того, як завантажете сюди з десяток фото і отримаєте перші гроші,  аж тоді я би рекомендував переходити до більш серйозних сайтів.
Виведення коштів із фотобанків можливий починаючи сумами від 50-100 $ і вище.

   P.S.-   якість фото не завжди гарантує гарний заробіток на продажі фотографій, чи картинок. Потрібно правильно підбирати ключові слова,тому що якщо ваші фотографії чи зображення мають неправильний опис,то ваші фото потенційні покупці можуть просто-напросто не знайти серед мільйонів інших зображень. Є сервіси, які допоможуть вам правильно підібрати ключові слова. Можливо саме про них я напишу наступну статтю.